Тренажер “Електронний артилерійський полігон”

Тренажер призначений для:
  • формування у особового складу офіцерів-артилеристів та сержантів твердих теоретичних знань діючих Правил стрільби і управління вогнем наземної артилерії та Курсу підготовки артилерії (КПА)
  • навчання та вироблення стійких навичок у особового складу офіцерів-артилеристів та сержантів з нанесення вогневого ураження противнику шляхом виконання вогневих завдань, визначених КПА з застосуванням всіх видів артилерійських систем, прийнятих на озброєння в Збройних Силах України
  • тренування особового складу у нанесенні вогневого ураження противнику шляхом виконання вогневих завдань, визначених діючим КПА з застосуванням всіх видів артилерійських систем, прийнятих на озброєння в Збройних Силах України
  • здійснення контролю та перевірки знань та практичних навичок з виконання вогневих завдань офіцерського та сержантського складу
Про програмне забезпечення

Програмне забезпечення розроблено з врахуванням міжнародного досвіду та розробок у сфері віртуальної реальності. Завдяки інтеграції з програмно-апаратним комплексом “Кропива” у ньому реалізовано математичні моделі проведення стрільби Українською артилерією, з розрахунком зони ураження при стрільбі окремою гарматою (мінометом), вогневим взводом або батарею з урахуванням рельєфу місцевості, погодних умов, індивідуальних поправок відповідно до таблиць стрільби.

Тренажер підтримує розрахунком основних типів боєприпасів для наступних зразків артилерійського озброєння: 2С1, 2С3, БМ-21, 2Б11. Для обслуговування стрільби та проведення коригування реалізовані прилади розвідки в віртуальному просторі: компас, далекомір, бінокль, бусоль та інші.

Все це дозволяє створювати інтерактивні завдання з коригуванням вогню по нерухомій цілі з використанням різних типів пристрілки (по знаках розривів, за допомогою далекоміру, по секундоміру) та завдання з стрільби по рухомій цілі (колоні).

Програмне забезпечення побудоване за допомогою стандартного протоколу обміну даними, що прийнятий в країнах НАТО – STANAG 4603 Modeling And Simulation Architecture Standards For Technical Interoperability: High Level Architecture (HLA) в рамках локальної мережі даних (LAN). Це дозволяє здійснювати тривимірну симуляцію бойової обстановки у реальному часі за допомогою методів математичного моделювання з можливістю підключення до інших тренажерних комплексів та проведення групової підготовки курсантів у режимі реального часу в єдиному симуляційному просторі.

віртуальний імітатор лазерного далекоміра.
віртуальний імітатор артилерійської бусолі.
віртуальна модель компасу.