Тренажер для вивчення органів керування автомобіля КрАЗ

Тренажер для вивчення органів керування автомобіля КрАЗ на базі віртуальної реальності
Про тренажер

Тренажер для вивчення органів керування автомобіля КрАЗ-6322 на базі віртуальної реальності являє собою комп’ютерно-механічний навчальний засіб та складається із конструктиву (каркасу), навчальних інтерактивних макетів робочого місця водія, що включають імітатори органів керування (кермо, педалі, перемикач КПП) та комп’ютерного обладнання. Призначений для формування у курсантів навичок роботи з органами керування, вивчення послідовності та правильності дій механіка-водія при керуванні на початковому етапі навчання водінню.

Використовується разом зі спеціальним програмним забезпеченням симуляцій бойової обстановки VBS-3.

Інтерактивний макет робочого місця водія КрАЗ-6322

Складається з імітаторів органів керування, таких як: автомобільне кермо, педаль зчеплення, педаль гальмування, педаль газу, перемикач КПП та оснащений окулярами віртуальної реальності для візуалізації зовнішньої обстановки. Імітатори органів керування за своєю конструкцією, функціональним призначенням, розташуванням, та принципом взаємодії з користувачем, відтворюють роботу основних органів керування автомобіля КрАЗ-6322, забезпечують відповідні напрямки переміщення (ходів) робочих механізмів та відповідну реакцію характерну органам керування автомобіля.

Ліцензійне програмне забезпечення “Програма навчання водіїв автомобіля КрАЗ-6322”

Програмне забезпечення використовується разом з обладнанням тренажеру, до складу якого входить комп’ютерне обладнання та інтерактивний навчальний макет робочого місця водія КрАЗ-6322. Призначене для вивчення та формування у осіб, що навчаються, практичних навичок взаємодії з органами керування автомобіля КрАЗ-6322.

За допомогою програмного забезпечення реалізується:

  • можливість пересування КрАЗ-6322 по різним типам поверхні (асфальт, пісок, земля тощо) з урахуванням різних кутів нахилу поверхні місцевості; 
  • подолання КрАЗ-6322 різноманітних перешкод (рів, підйом, водойма), зіткнення КрАЗ-6322 з деревами, будівлями та іншими об’єктами;
  • швидкість руху та прискорення КрАЗ-6322 в залежності від типу поверхні по якій пересувається автомобіль, режими роботи двигуна, коробки передач, зчеплення та гальм КрАЗ-6322, інших факторів, що впливають на динаміку руху КрАЗ-6322.
Тренажер для вивчення органів керування автомобіля КрАЗ на базі віртуальної реальності
вид з лобового скла робочого місця курсанта
Тренажер водія КРАЗ на базі VBS