Тренажер водіння вантажного автомобіля

Про тренажер

Тренажер вантажного автомобіля являє собою комп’ютерно-механічний навчальний засіб, що дозволяє навчати водіїв вантажних автомобілів різних типів у віртуальному тривимірному просторі.

В тренажері реалізовано математичні моделі руху вантажного автомобіля з трьохосним напівпричепом відповідно фізичних законів пересування з урахуванням умов місцевості, типу дорожнього покриття та погоди.

До переваг навчання на тренажері відноситься економія ресурсу автомобіля та паливно-мастильних матеріалів, а також повністю безпечне навчальне середовище, що дає змогу багаторазового відпрацювання особливо складних ситуації.

Окрім економічної вигоди та ефективності навчання, використання тренажеру є екологічним та зменшує шкідливі викиди в атмосферу.

Тренажер складається з макету основних органів керування робочого місця водія вантажного автомобіля та комп’ютерного обладнання, зі встановленим ліцензійним спеціальним програмним забезпеченням.

Комп’ютерно-механічний макет робочого місця водія вантажного автомобіля складається з:

1. каркасу тренажера

2. каркасу екранів візуалізації

3. стійки обладнання керування 

4. крісла з ременем безпеки

5. опори

6. блоку коліс

7.  системного блоку
8.  пристрою безперебійного живлення
9.  переднього екрану візуалізації
10.  двох бокових екранів візуалізації
11. touch-screen монітору панелі керування

12. керма

13. важелю КПП
14.  блоку педалей
15.  багатофункціонального важелю

Система візуалізації на основі доповненої реальності

Візуалізація здійснюється за допомогою трьох телевізійних екранів. Для зменшення ефекту паралакса та досягнення ефекту занурення у процес навчання, використовується технологія відстеження позиція голови водія. Технологія дозволяє в режимі реального часу перераховувати точку відображення, тим самим забезпечуючи можливість реалістичної імітації дзеркал, габаритів та мертвих зон.

Навчальні інтерактивні макети

Макети керма та педалей виконуються на основі реальних органів керування обраного вантажного автомобіля. Адекватне до реального навантаження на кермо забезпечується за допомогою електромеханічного пристрою вбудованого в рульову колонку.

Приборна панель універсальна

Для забезпечення універсального характеру тренажера для декількох видів автомобілів, приборна панель виконується на основі двох моніторів типу touch-screen.

При зміні типу автомобіля, змінюється й приборна панель.

Зовнішній вигляд приборної панелі КрАЗ-6322 на моніторі touch-screen

Динамічне відчуття руху

Під сидінням водія розташована динамічна платформа, яка дозволяє водію відчути прискорення під час руху та зупинки автомобіля.

Програмне забезпечення

Спеціальне програмне забезпечення (СПЗ) базується на власній розробці КБ Логіка, та використовує у якості візуалізації платформу Unity.

Додатково поставляється система управління процесом навчання, яка дозволяє відстежувати тренувальний процес по кожній особі, яка займається на тренажері.

СПЗ підтримує:

  1. Водіння вантажних автомобілів типу Mercedes AC  TROS 1841LS, Mercedes ACTROS 1842LS, Scania P250, Scania P280 в варіанті тягача з трьохосним напівпричепом
  2. Різні погодні умови, пору року та час доби
  3. Різний стан дорожнього покриття: асфальт, вибоїни та ями, мокрий асфальт, ожеледиця, сніг
  4. Їзду по місту та шосе з урахуванням інших транспортних засобів, світлофорів, пішоходів, велосипедистів, щільного трафіку та заторів
  5. Маневрування під час паркування та операцій з завантаження / розвантаження
  6. Бібліотеку тестових завдань з можливістю виставлення оцінки, щодо навичок водіння, слідкування правилам ПДД, економії пального
Вантажний автомобіль
ПЗ
Тренажер вантажівки